W ostatnich latach coraz więcej osób przykłada więcej uwagi do zdrowego trybu życia. Chodzi tutaj nie tylko o właściwą dietę, lecz również aktywność fizyczną. Jednym z najpopularniejszych sposobów, by prowadzić zdrowy styl życia jest oczywiście bieganie. Dla sporej grupy biegaczy pokonywanie kolejnych tras nie byłoby możliwe bez… muzyki. Ta może nie tylko umilać nam czas w trakcie biegu, lecz również niekiedy stanowić prawdziwe źródło motywacji. Kiedy indziej jest po prostu idealna, by złapać odpowiedni rytm.

Do słuchania ulubionych utworów muzycznych podczas biegania potrzebny jest nam jednak odpowiedni sprzęt, w tym słuchawki. Do wyboru mamy przewodowe bądź bezprzewodowe słuchawki do biegania. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne są te bez przewodów, jako że jakość brzmienia stoi na wysokim poziomie, a brak okablowania to całkiem spora zaleta, tym bardziej przy podejmowaniu aktywności fizycznej. W związku z tym, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, kiedy chcemy zakupić słuchawki do biegania – tym bardziej, że na rynku znajdziemy naprawdę spory wybór modeli, co może przyprawić nas o prawdziwy ból głowy. Jeśli jednak dobrze się do tego przygotujemy to na pewno postawimy na idealne słuchawki.

Słuchawki do biegania – z kablem, czy bez? Douszne czy nauszne?

Wybór jest naprawdę szeroki, natomiast rzeczywiście bardzo dużą popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe.


Do biegania jest to idealna opcja, a to za sprawą wspomnianego braku okablowania – przewody nie krępują nam więc ruchów, ani też nie plączą się w często problematyczny sposób. Stawiając na takie rozwiązanie musimy jednak pamiętać, aby wybrany przez nas model był wytrzymały, miał dobre połączenie oraz charakteryzował się przede wszystkim wygodą. W przypadku słuchawek bezprzewodowych niebagatelne znaczenie ma także bateria – dobrze, jeśli słuchawki wytrzymają na jednym ładowaniu nawet kilkanaście godzin. Musimy także zdecydować o tym, czy chcemy postawić na słuchawki douszne czy nauszne. W przypadku biegania lepszym rozwiązaniem będą jednak chyba douszne słuchawki bezprzewodowe. Odpowiednio dopasowane, z pewnością nie wypadną nam z uszu w trakcie biegu.

Jest to rzeczy niezwykle ważna, gdyż nieustanne poprawianie słuchawek może być bardzo uciążliwe. Podobnie zresztą jak źle dobrany sprzęt, który może nam sprawiać dyskomfort – a przecież niekiedy wybieramy się nawet na kilka godzin biegania, dlatego też wygoda jest w tym przypadku niezwykle istotna.